Znak Wydziału Geodezji i Kartografii PW

Startuje VIII edycja konkursu "Zaplanuj Swoją Przestrzeń"!

VIII-edycja-Konkursu

Zaplanuj Swoją Przestrzeń i wygraj indeks na studia na Politechnice Warszawskiej!

Już wkrótce startuje VIII edycja ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Gospodarce Przestrzennej "Zaplanuj swoją przestrzeń" dla uczniów szkół średnich organizowany przez Wydział Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej. Serdecznie zapraszamy do udziału w Konkursie!

VIII Edycja konkursu - Zaplanuj swoją przestrzeń

02.06.2023r.  Eliminacje. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału!

Finał Konkursu 31.03.2022

Konkurs - zdjęcie wspólne

W dniu 31 marca 2022, w gmachu głównym Politechniki Warszawskiej, odbył się Finał VII Edycji Konkursu Wiedzy o Gospodarce Przestrzennej "Zaplanuj swoją Przestrzeń". Poniżej przedstawiamy listę tegorocznych Laureatów:

1.miejsce: Patrycja Kwapisz -  Zespół Szkół nr 1 im. Jana Pawła II w Przysusze

2. miejsce: Anna Wierzbicka - Zespół Szkół nr 1 im. Jana Pawła II w Przysusze

3. miejsce: Justyna Wieteska - Technikum Architektoniczno-Budowlane im. Stanisława Noakowskiego

Warsztaty z aplikacją ArcGIS StoryMaps

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczestników Eliminacji na spotkanie warsztatowe pt. „Tworzę, projektuję i udostępniam moją wycieczkę z aplikacją ArcGIS StoryMaps”Warsztaty poprowadzi nasz partner strategiczny: Esri Polska. Spotkanie odbędzie się 11 marca 2022 r. w godzinach 13:00 - 15 za pośrednictwem MS Teams. Zaproszenie wraz z linkiem do spotkania zostanie wysłane wszystkim, którzy ukończą test eliminacyjny do 10 marca, na adres mailowy podany podczas rejestracji na Platformie.Nauczycieli zainteresowanych uczestnictwem w warsztatach prosimy o kontakt mailowy: agnieszka.wendland@pw.edu.plZapraszamy!

Etap Centralny i Finał Konkursu

Etap centralny i Finał konkursu odbywają się w formie stacjonarnej 31 marca 2022 roku (czwartek) o godz. 10:30 w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej, Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa, sala nr 309 (III piętro).
Jest to etap pisemny, podczas którego w ciągu 60 minut będziesz musiał/a odpowiedzieć na 3 pytania otwarte.
Zabierz ze sobą proszę długopis, ołówek, linijkę, kalkulator oraz legitymację szkolną.
Wyniki II etapu zostaną ogłoszone tego samego dnia - około 2 godzin po zakończeniu testu. 10 najlepszych osób zostanie zakwalifikowanych do etapu III - finałowego, który odbędzie się w tym samym dniu (31 marca 2022) i będzie polegać na odpowiedzi ustnej na zadane 2 pytania. Zakończenie Konkursu przewidujemy około godziny 15:30.
Organizatorzy Konkursu nie pokrywają kosztów dojazdu i ewentualnego pobytu Uczestników w Warszawie.

Eliminacje etap 1 - 18.01.2022r. - 11.03.2022r.

18.01.2022r. - Pierwszy etap Konkursu obywa się drogą internetową.

Polega na zarejestrowaniu się w systemie informatycznym obsługującym Konkurs, gdzie udostępnione zostaną dla uczniów zadania w formie pytań testowych. Uczniowie rozwiązują zadania samodzielnie w domu.

Po zalogowaniu się do systemu uczeń ma ograniczony czas na udzielenie odpowiedzi na wylosowane pytania. Spośród puli pytań system losowo wybiera 30 pytań o różnym stopniu trudności (10 pytań z puli podstawowych, 10 z puli średniozaawansowanych i 10 z puli zaawansowanych).

Platforma konkursowa zostanie uruchomiona 18 stycznia 2022 r.

VII edycja Konkursu "Zaplanuj swoją przestrzeń" startuje w styczniu!

Wraz z początkiem roku 2022 startuje VII już edycja ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Gospodarce Przestrzennej "Zaplanuj swoją przestrzeń" dla uczniów szkół średnich organizowany przez Wydział Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej. Serdecznie zapraszamy do udziału w Konkursie!

Jak przygotować się do konkursu? - Literatura

Celem Konkursu jest rozpropagowanie kierunku Gospodarka Przestrzenna, poszerzenie wiedzy i rozwijanie zainteresowań w zakresie planowania przestrzennego i nauk przyrodniczych wśród uczniów szkół średnich. Jest to konkurs internetowy, o charakterze otwartym i ogólnopolskim. Konkurs ma na celu wyłonienie uczniów szkół średnich z klas maturalnych zainteresowanych problematyką gospodarowania przestrzenią.

Przygotowując się do konkursu należy zapoznać się z literaturą podaną w linku.

O Konkursie na Facebooku.

O NAS w mediach społecznościowych!!!

Zapraszamy Was do śledzenia naszego profilu ba Facebooku https://www.facebook.com/ZaplanujSwojaPrzestrzen/

Etap centralny 19.03.2021r.

19.03.2021r. Drugi etap odbywa się w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej w formie pisemnej.

Jeżeli będą obowiązywały inne przepisy związane z Covid 19, wówczas etap centralny odbędzie się w formie egzaminu na odległość. Więcej informacji o formie konkursu będzie więcej bliżej terminu konkursu.

40 uczniów o najwyższej liczbie punktów uzyskanej w pierwszym etapie zostanie zakwalifikowanych do etapu drugiego. Komisja Konkursowa może podjąć decyzję o zakwalifikowaniu większej liczby uczestników do Finału Konkursu, gdy liczbę punktów wyznaczających poziom graniczny osiągnie większa liczba uczestników z jednakowym wynikiem.

Finał konkursu 19.03.2021r.

19.03.2021r. Trzeci etap finałowy, odbywa się w formie ustnej, w dniu zakończenia etapu drugiego.

Do finału kwalifikuje się 10 najlepszych uczestników. Podobnie jak etap centralny możliwe będzie wprowadzenie egzaminu na odległość. Informacje na ten temat zostaną wprowadzone bliżej terminu finału.

Etap ten odbywa się pod nadzorem Komisji Konkursowej. Listę uczestników zakwalifikowanych do Finału Konkursu ustala Komisja Konkursowa.